haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Afet Ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Habibe YOLCULAR - 12 Şubat 2019 - 18:18
facebook google
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
AFET VE ACİL DURUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Afet ve acil durum hallerinde bilgileri değerlendirmek, alınacak önlemleri belirlemek, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla Valimiz Hasan Karahan başkanlığında Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Valimiz Hasan Karahan, 11 'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Düz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, Denizli Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Afet meselesinin hem bireysel hem kurumsal hem de toplumsal olarak üzerinde azami hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu olduğunu belirten Valimiz Hasan Karahan; “Hem kamu hizmetlerini yürütürken hem de günlük yaşantımızda afet konusu sürekli gündemimizde olmalı. Afetlere yönelik gerekli tedbirleri almak ve hazırlıklı olmak adına atacağımız adımlar, tespit, değerlendirme ve bunlar ışığında alacağımız kararlar, yapacağımız planlar ve tatbikatlar ile kurumlar arası koordinasyon çok önemli. Oluşturacağımız müdahale planı doğrultusunda bir afet durumunda kimin, hangi kurumun ne yapacağını bilmesi, herkesin bulunduğu bölgede gerçekleşebilecek afet türleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Toplantı süresince Sayın Valimize ve Koordinasyon Kurulu Üyelerine Denizli Yerel Düzey İl Afet Müdahale Planı (TAMP- Denizli) ve Afet Yönetimi ve Karar Destek Sistemi (AYDES) hakkında bilgilendirme sunumu, Koordinasyon kurulunun İl Afet planı hakkında görüş ve öneriler yapıldı. Ayrıca; İl bazında 2018 yaşanan olaylar ve koordinasyon durumu değerlendirildi. Gerçekleştirilecek olan tatbikatlar, eğitimler ve Kurumlar arası entegre konuşularak, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan İlimizin Afet Müdahale Planı değerlendirildi.

paylaş
  • facebook