haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı

Habibe YOLCULAR - 18 Eylül 2019 - 11:42
facebook google
AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI
AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı.

Bayramyeri Meydanında başlayan kutlama etkinliklerine; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki,Ticaret İl Müdürü Süleyman Yener Pektaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi tarafından zeybek gösterisi sunuldu. Zeybek gösterisinin ardından Etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ekibi tarafından ‘Şed Kuşatma’ töreni canlandırıldı.

Kutlama etkinliğinde konuşan Valimiz Hasan Karahan:”Sözlerime başlamadan önce bugün iki Bakanımızın idam edilişlerinin yıldönümünde Başbakanımız Adnan Menderes ve iki Bakanımızı da rahmetle, minnetle anıyorum, ruhları şad olsun. Onların yaktığı meşale inşallah sönmeyecek. Gençlerimiz hak, adalet ve özgürlüğünden vazgeçmeden devam edecektir. Hiçbir baskıya, dayatmaya boyun eğmeyecektir inşallah. Türk kültürünün temeli, şehir hayatının esası Ahilik kültürüdür. Her zaman her yerde geçmişte gelecekte, insan olmanın Müslüman olmanın şartlarını en güzel özetleyen ilkeler Ahilik İlkeleridir. Biz bu ilkelere sahip ahi kardeşlerimizle, esnaf kardeşlerimizle bugüne kadar devam ettik ve bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz. Biliyoruz ki ülkemizin omurgası esnaf ve sanaatkarlardır. Onlar üreticiden alıp tüketiciye ulaştırırken, ihtiyaçlarımızı karşılarken, önemli bir görev üstleniyorlar. Zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz ama biliyoruz ki yine de aslımız sağlamdır. “Asil azmaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar derler onun da aslı ayrandır.” Onun için aslımızı hatırlayarak, önümüze geleceğimize bakacağız. Milletimizin basiretinden, ferasetinden ve cesaretinden her zaman gurur duyduk, örnek aldık. Onların bu asil tavır ve davranışlarına dayanarak da hizmetlerimize devam ediyoruz. İnşallah haftanız hayırlı olsun. Bereketli, bol, helalinden ve temiz kazançlar olsun. Bu Kültürün unutulmaması, yaşatılması ve genç evlatlarımıza, sevgili öğrencilerimize ulaştırılması için biz de üzerimize düşeni yapalım diyorum. Tekrar haftanız kutlu olsun”dedi.Protokol konuşmaların ardından, Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından İlimiz Ahisi, Kalfası ve Çırağına plaket verildi.Bir Önceki DENİZLİ’DE DEPOYA BASKIN Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook