haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denızlı Osb’de Tekstıl Sektörü Ve Endüstrı 4.0 Beklentılerı Anlatıldı

Habibe YOLCULAR - 8 Kasım 2018 - 11:24
facebook google
DENIZLI OSB’DE TEKSTIL SEKTÖRÜ VE ENDÜSTRI 4.0 BEKLENTILERI ANLATILDI
DENIZLI OSB’DE TEKSTIL SEKTÖRÜ VE ENDÜSTRI 4.0 BEKLENTILERI ANLATILDI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli OSB’de Tekstil Sektörü ve Endüstri 4.0 Beklentileri anlatıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Festo Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile düzenlenmiş olan ‘Tekstil Sektörü ve Endüstri 4.0 Beklentileri‘ konulu seminer Denizli OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

         Seminer, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş’ın açılış konuşması ile başladı. Taş, “2015 yılında Denizli’de tasarım merkezi yoktu. Bölge Müdürlüğü olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde uzmanlarımızla sanayicilerimizin bir araya gelmesini talep ettik. Düzenlediğimiz toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci de katıldı. Toplantıdan tam 4 ay sonra ülkemizdeki 21 tasarım merkezinden 7 tanesi Denizli Organize Sanayi Bölgemizde açıldı. Demek ki bir araya geldiğimizde başaramayacağımız bir şey yoktur. Bugünkü toplantıyı düzenlemekteki amacımız da budur.” dedi. 

         Taş, “Endüstri 4.0 konusunda neler yapabiliriz. Sanayicilerimiz otomasyon konusunda işletmelerini geliştirerek birim maliyetlerini nasıl azaltırlar ve nasıl piyasayla rekabet edebilir duruma gelirler. Bu önemli toplantının devamında neler yapabiliriz konuşmamız lazım. Denizli OSB Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürlüğü olarak üzerimize düşeni yapmak için hazırız.” dedi.

         Ardından söz alan Endüstri Segment Müdürü Burkay Poyraz, FESTO Grup hakkında bilgiler verdi. Poyraz, “Festo, dünya çapında lider otomasyon teknolojisi tedarikçisi ve endüstriyel eğitim ve öğretim programlarında performans lideridir. Hedefimiz; müşterilerimizin üretkenliklerini ve rekabet güçlerini en üst düzeye çıkarmaktır.” dedi.

         FESTO Fabrika Otomasyonu Ürün Pazarlama Müdürü Sinan Cem Güney, “Tekstil 4.0 ve Pnömatik Teknolojisinde Yenilikler”, FESTO Enerji Servisleri Proje Mühendisi Yusuf İlhan “Tekstil Sektöründe Enerji Verimliliği” ve FESTO Proses Otomasyonu Takım Lideri Orhan Ayhan “Proses Otomasyonunda Yenilikler” başlıklı sunumlarını yaptılar.

          Seminer, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

DENIZLI OSB’DE TEKSTIL SEKTÖRÜ VE ENDÜSTRI 4.0 BEKLENTILERI ANLATILDI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER
paylaş
  • facebook