haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli Valiliğinden Yeni Açıklama Ankaradan Talimat Geldi

Figen BALOĞLU - 8 Kasım 2018 - 17:35
facebook google
DENİZLİ VALİLİĞİNDEN YENİ AÇIKLAMA ANKARADAN TALİMAT GELDİ
DENİZLİ VALİLİĞİNDEN YENİ AÇIKLAMA ANKARADAN TALİMAT GELDİ - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli Valiliğinden Yeni Açıklama Ankaradan Talimat Geldi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tüm Valiliklere il ve ilçelerde bulunan tüm sirenlerin bakımının yapılması yönünde talimat gönderdi. 10 Kasım sabahı saat 09.05’te tüm sirenler iki dakika boyunca çalacak. Ülke genelinde ikaz ve alarm haberlerinin duyurulması amacıyla kullanılan mevcut siren sistemleri için İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tüm valiliklere yazı gönderdi. Yazı üzerine Denizli Valiliği harekete geçerek, siren sistemi bulunan tüm noktalara bilgilendirme yazısı geçti ve gereğinin yapılmasını istedi. İl ve ilçelerde bulunan siren sistemlerinin çalışır vaziyette olması istenen yazıda, arızalı sistemlerin ise derhal çalışır hale getirilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Yazıda şu bilgiler verildi. Ülke genelinde İkaz ve Alarm haberlerinin duyurulması, mevcut sirenlerin faal halde tutulması ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölümünün 80. Yıldönümü olması münasebetiyle, iliniz ve ilçelerinde aşağıda yer alan tedbirler alınacaktır:

a. İlinizde bulunan bütün sirenler, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım 2018 günü saat 09.05'te, 2 (iki) dakika süre ile Sarı İkaz (düz siren sesi) şeklinde çaldırılacaktır.

b.Mahalli basın ve yayın organları kanalıyla sirenlerin çaldırılacağı önceden halka duyuralacaktır.

c.İl Müdürlüğünüz bünyesinde kurulu bulunan mevcut sirenlerin gerekli test vekontrollerinin yapılarak, çalışmadığı belirlenen sirenlerle ilgili arızalar mahalli imkanlarla giderilecektir. Yukarıda belirtilen hususların ivedilikle yerine getirilmesini, sirenlerin çaldırılması için TRT Haber Televizyonuna göre saat ayarı yapılmasını, belirtilen gün ve saatte çaldırılan sirenlerin çalışıp çalışmadığının tespit edilerek, Ek Formdaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve 25 Kasım 2018 tarihine kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na gönderilme gerekmektedir.

Denizli Valiliğinden gelen açıklama;

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölümünün 80. Yıldönümü olması münasebetiyle, İlimiz ve İlçelerimizde alınması gereken tedbirler ile sirenlerin kontrollerinin yapılarak faal halde bulundurulması ve çaldırılması hususundaki emir İlgi yazı ile bildirilmiştir.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının İlgi emri yazımız ekinde gönderilmiş olup, belirtilen uygulamaların ivedilikle yerine getirilmesi, Denizli Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından mahalli basın ve yayın organları kanalıyla sirenlerin çaldırılacağının önceden halka duyurulması hususunda gereğini arz ve rica ederim”

Kemal İNAN

Vali Yardımcısı


paylaş
  • facebook