dolar 7.2722
euro 8.5581
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’de Mahalleyi Ayağa Kaldıran Olay

Habibe YOLCULAR - 14 Aralık 2019 - 11:11
facebook google
DENİZLİ’DE MAHALLEYİ AYAĞA KALDIRAN OLAY
DENİZLİ’DE MAHALLEYİ AYAĞA KALDIRAN OLAY  - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli’de Mahalleyi Ayağa Kaldıran Olay

Sarayköy’ün Gerali mahallesinde öğrenci sayısının az olmasından dolayı kapatılan okul mahkumlara tahsis edilince mahalleli isyan etti.

Sarayköy’ün Gerali Mahallesi’nde bulunan Gerali İlkokulu öğrenci sayısının yetersiz olmasından dolayı 3 yıl önce boşaltılmıştı. Devlet Sarayköy’de bulunan Açık Cezaevi mahkumlarını  rehabilite etmek için kapatılan okulu tekstil atölyesine çevirme kararı aldı. Bunu duyan mahalle sakinleri ise alınan karara karşı çıktılar. Bazı mahalle sakinleri olayı biraz daha ileri taşıyarak böyle bir durumda burayı yakarız diyerek olaya tepki gösterdi.

Bugün ortalama 700 kişinin ikamet ettiği  mahalle sakinleri Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya’dan randevu alarak görüşme talep etti. Mahallelinin talebini geri çevirmeyen Kaymakam, durumu konuşmak için gelen bazı mahalle sakinleri ile görüştü. Yapılan görüşme neticesinde bu uygulamanın yapılacağını ama saatlerinde bazı değişiklik yaparak uygulamaya koyulacağı kararı çıktı. Mahkumların sabah 05.00 – 11.00 arasında buraya gelerek açılan tekstil atölyesinde kurs alacakları öğrenildi.Kurs alanının öncelikle düzeltileceği dışarıyla her hangi bir teması olmaması adına gerekli önlemlerin alınacağı öğrenildi. Mahalle halkının büyük çoğunluğu ise yaptıkları görüşmeden çıkan bu sonuçtan memnun olmadılar. Mahalle sakinleri bu uygulamanın belirli bir saatlerde değil hiçbir şekilde uygulanmaması doğrultusunda istekleri olduğunu dile getirdi.

Kaynak : http://www.saraykoy.com.tr/Bir Önceki DENİZLİ ’DE CAN PAZARI Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook