SON DAKİKA
HAYATINI KAYBETTİ
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’nin Dev Markasına Para Cezası

Mehmet BARUNDUK - 15 Mart 2019 - 17:41
facebook google
DENİZLİ’NİN DEV MARKASINA PARA CEZASI
DENİZLİ’NİN DEV MARKASINA PARA CEZASI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli’nin dev markasına para cezası

Denizlili ünlü firmaya Rekabet Kurulu’ndan ceza. Merkezi İzmir’de bulunan ve beyaz et işleme sektörünün gıda ile ilgili bir o  çok alanda  faaliyet gösteren Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş., aralarında bulunduğu birçok firmaya Rekabet Kurulu’nun piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 10 firmaya para cezası kesti.

Rekabet Kurulu, piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri Derneği hakkında yürüttüğü soruşturma sonuçlandı.4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 10 firmaya idari para cezası verilirken 9 firmaya ise para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi.

FİRMALAR ARASINDA DENİZLİLİ VAR

Rekabet Kurulu tarafından cezai yaptırıma çarptırılan firmalar arasında Türkiye’nin tanınmış firmaları yer alıyor. Ceza alan 10 firma arasında en dikkat çekeni ise Denizli’nin en büyük şirketleri arasında yer alan Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş. oldu. Denizlili şirket merkezi İzmir’de olan markasına beyaz et sektöründe hizmet veriyor. Kuruldan yapılan açıklama şu şekilde:

Abalıoğlu YemSoya ve Tekstil Sanayi A.Ş.

Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş.

Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Paz. San. ve Tic. A.Ş.

CP Standart Gıda San. ve Tic. A.Ş.

 EgeTav Ege Tarım Hayvancılık Yat. Tic. ve San. A.Ş.

Er Piliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. A.Ş., Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş.

 Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. Tic. A.Ş.

Şenpiliç Gıda San. A.Ş.

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğinin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine, dolayısıyla adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine karar verildi.

paylaş
  • facebook