haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Servet Dolandırdılar Denizli’ye Getirildiler

Habibe YOLCULAR - 11 Şubat 2019 - 19:31
facebook google
Servet Dolandırdılar Denizli’ye Getirildiler
Servet Dolandırdılar Denizli’ye Getirildiler - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Servet Dolandırdılar Denizli’ye Getirildiler

İnternet üzerinden vatandaşı dolandıran nitelikli dolandırıcılar kıskıvrak yakalandılar. Türkiye’nin farklı illerinden gözaltına alınan şüpheliler Denizli’ye getirildi. Toplam 365 bin TL internet üzerinden dolandırıcılık yapılan kişilerle ilgili Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde ;

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının 2019 / 512 sayılı soruşturma dosyası kapsamında yapılan tahkikatta, internet üzerinden oluşturulan sahte ( phishing yöntemi ) banka siteleri aracılığı ile   müştekiler Melih ÇELEBİ, Nuri Ender ARIN ve Hakkı TEZCAN isimli şahıslar adına kayıtlı bulunan banka ve kredi kart hesapları üzerinden bilgi ve rızaları dışında başka hesaplara 9.130 TL. suç geliri elde edildiğinin öğrenilmesi üzerine yapılan çalışmalar neticesinde olaya karıştıkları tespit edilen 7 ( yedi ) şüphelinin Türkiye genelinde benzer bir çok suça karıştıkları ve yaklaşık 365.000 TL’nin suç gelirinin tespit edildiği Nitelikli Dolandırıcılık ve Banka Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması olayı ile ilgili olarak, 08.02.2019 günü saat:08:00 ‘de başta Denizli ilimiz olmak üzere İstanbul, Antalya, Kocaeli, Osmaniye ve Kastamonu illerimizde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde, olay şüphelileri; E.D. Denizli, O.T. ve E.K. İstanbul, Ö.Y. Antalya, Ç.K. Kocaeli, A.Ç. Osmaniye, Y.S.A. Kastamonu illerimizde yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan ev ve işyeri aramalarında suça konu çok sayıda delile ( Bilgisayar Hard Disk, Dizüstü Bilgisayar, Cep Telefonu, Banka Kredi Kartı, Banka Kartı ve Sim Karta ) el konulmuş, şüphelilerin ilimize sevkleri sağlanmıştır.

Soruşturma Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan; E.D. , O.T. , E.K. , Ö.Y. , Ç.K. , A.Ç. ve Y.S.A. isimli şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından Nitelikli Dolandırıcılık, Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması suçlarından, 11.02.2019 günü Denizli Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmek üzere Şube Müdürlüğümüzden sevkleri sağlanacaktır .

paylaş
  • facebook