dolar 5.7763
euro 6.3604
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Zehir Tacirlerinin Akıllara Zarar Yöntemi

Habibe YOLCULAR - 10 Temmuz 2019 - 18:26
facebook google
ZEHİR TACİRLERİNİN AKILLARA ZARAR YÖNTEMİ
ZEHİR TACİRLERİNİN AKILLARA ZARAR YÖNTEMİ - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Zehir Tacirlerinin Akıllara Zarar Yöntemi

Denizli mısır tarlası içerisinde ekilen hint keneviri, drone kamera vasıtasıyla tespit edildi. Polis, 5 ayrı adrese gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonda 3 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre Bekilli’de kenevir bitkisi yetiştirildiğine dair bilgiler elde eden narkotik ekipleri çalışma başlattı. Tarım arazisi görünümündeki tarlada mısır koçanlarının arasına ve orman içeresine kamufle edilerek yetiştirilen kenevir bitkileri drone cihazları ile havadan görüntülendi. Soruşturmayı derinleştiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri kenevir ekiminden başlayarak esrar üretimi yapan zehir tacirlerini adım adım takibe aldı.

5 AYRI ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Şüphelilerin esrar elde etmek için tarlada yetiştirdikleri kenevirleri toplayarak depoladıkları adresler tek tek açığa çıkartıldı. 07 Temmuz günü Bekilli İlçe Emniyet Amirliği görevlileri ile birlikte 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen narkotik ekipleri şüphelilerin ikametlerinde ve uyuşturucu madde zulalamak için kullandıkları bina içlerinde yaptıkları aramalarda 93 kilogram esrar maddesi ele geçirdi. Esrar maddelerin yanında gözetleme dürbünü, kenevir kesimi için kullanılan bağ makası gibi çeşitli metaryaller bulundu. 65 kök kenevir bitkisini de imha edilmek üzere ekili oldukları tarla ve ormanlık araziden toplayan görevliler Uyuşturucu Madde Ticareti yaptıkları belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı.Bir Önceki DENİZLİ’DE KAHREDEN ÖLÜMLE İLGİLİ DETAYI ORTAYA ÇIKTI Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook