25 Kasım 2020 Çarşamba

Gündem Haberleri

24 Kasım 2020

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ’Un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 Eğitim, toplumların biçimlenip, yönlenmesinde, kendisine çağdaş dünya içinde onurlu bir yer edinmesinde en önemli unsurdur. Şurası bir gerçektir ki, toplumların gözünde her zaman saygıdeğer olmayı hak etmiş öğretmenler tarih boyunca, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, hep bilgilenme, aydınlanma öncüleri, diğer bütün mesleklerin üstünde, bu mesleklerin yapıcısı ve yaratıcısı, nesilleri eğiten, insanlık tarihinin en eski mesleğidir.  Atatürk 1922 yılında bir sözünde “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve sönmeyen ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”diyerek görevinizin önem ve sorumluluğunu ifade etmiştir. Değerli Arkadaşlar, Çocuklarımız, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmayı sizden öğrenmektedir. Ailesi dışında örnek aldığı ilk insan modeli sizlersiniz.  Onları Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ahlaki, insanı, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve daima yüceltmeye çalışan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı kişileri yetiştiren eğitim hizmetlerinin temel taşları olan siz değerli öğretmenlerimize şükran borçluyuz.   Unutmamalıdır ki ülkemiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi Atatürk ilke ve İnkılâpları doğrultusunda eğiten öğretmenlerimizin onurlu mücadeleleriyle kalkınacaktır. Bu mücadeleyi de öğretmenlerimiz Ata'sına yakışır bir şekilde sonsuza dek yapacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın...  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken, şehit olan, vefat eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetle selâmlıyorum.

24 Kasım 2020

Paü Eğitim Fakültesi Öğretmenler Gününü Dijital Platformlarda Kutladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi, salgın koşullarını göz önüne alarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü diğer yıllardan farklı olarak bu yıl dijital platformlardan kutladı. Kutlamalar kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Görkem Utku Alparslan, eserlerini sanal sergide bir araya getirirken, öğretim üyeleri ve geleceğin öğretmenleri PAÜ Öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajları için kamera karşısına geçti. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Görkem Utku Alparslan’ın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle hazırladığı Sanal Sergisi, çevrimiçi olarak ziyarete açıldı. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Dr. Öğretim Üyesi Görkem Utku Alparslan “Aracısız Desen” adlı sanal sergi dijital ortamda görülebilecek. Lavi (mürekkep + fırça) tekniğinde günlük yaşama dair resimlerin yer aldığı sergide lirik desenin önemini göstermeye çalışan Dr. Öğr. Üyesi Alparslan, toplamda 3 aylık bir çabanın ürünlerini sergiledi. Doğrudan göz ile çalışan Dr. Öğr. Üyesi Alparslan, gözle çalışmanın önemini resim öğretmeni adaylarına göstermeye çalıştığını söyledi. 30 Kasım tarihine kadar açık kalacak Dr. Öğr. Üyesi Görkem Utku Alparslan’ın kişisel sanal sergisi için: https://www.artsteps.com/view/5faa5fc3cf45454ba99475e9 adresini ziyaret edebilirsiniz. PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretmenler Gününü yayımladıkları video mesaj ile kutladı. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyen ve öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması için kamera karşısına geçti.24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı ve Doç. Dr. İbrahim Tuncel, bölüm başkanları ve öğrencilerin kutlama mesajlarını içeren görüntüler klip halinde bir araya getirildi. PAÜ Eğitim Fakültesi’nin YouTube kanalı üzerinden erişime açılan kutlama mesajını https://www.youtube.com/watch?& bağlantısına tıklayarak izleyebilirsiniz.

24 Kasım 2020

Pamukkale Belediyesinin Dezenfekte Hizmetleri Devam Ediyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki etkisi devam eden koronavirüs ile mücadele konusunda Pamukkale Belediyesi yoğun mesai yapıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Koronavirüs ile ilgili olarak gereken hangi çalışma varsa yapıyoruz. Önemli olan halkımızın sağlığı” dedi. Pamukkale Belediyesinin koronavirüs pandemisi ile birlikte yoğun mesai harcadığı konulardan biri dezenfekte işlemleri oldu. Hastalığın ortaya çıktığı günden bu yana vatandaşların ortak kullanım alanları olan okul, cami, park gibi yerlerin düzenli olarak dezenfektesi yapılıyor. Bunun yanında kamu binaları ile belediyenin hizmet binaları sık aralıklarla dezenfekte edilerek vatandaşlara sağlıklı ortamda hizmet verilmesi sağlanıyor. Ekipler gece gündüz demeden dezenfekte çalışmalarına devam ederken, ilçe genelindeki esnafların iş yerleri de düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Gelen şikayet ve talepleri değerlendiren ekipler, ilçede vaka görülen vatandaşların evlerinin bulunduğu apartmanların ortak kullanım alanı olan kapı girişleri, kapı zilleri, apartman girişleri, apartman içindeki korkulukları ve apartman boşluklarını baştan aşağı dezenfekte ediyor. Pamukkale Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde 12 araç ve 30 kişilik ekip ilçe genelindeki dezenfekte işlemleri için mesai yapıyor. “ÖNLEMLERİMİZİ DAHA DA ARTTIRDIK” Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, son zamanlarda artan koronavirüs vakalarına karşı tedbirlerini daha da sıklaştırdıklarını belirterek, “Pamukkale Belediyesi olarak koronavirüs salgınına karşı ilk günden bu yana hep teyakkuzda olduk. Ekiplerimiz ilçe genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları okullar, parklar, sağlık ocakları, PTT şubeleri, camiler, karakollar, yurtlar ile kamu binaları, esnaflarımızın işyerlerini düzenli olarak dezenfekte ediyor. Son zamanlarda artan vakaların önüne geçmek için tedbirlerimizi daha da arttırarak, özel ekiplerimizle ilçede vaka görülen vatandaşların evlerinin bulunduğu apartmanların ortak kullanılan asansör, merdiven ve benzeri yerlerde de uygulama yapıyoruz. Biz tüm imkanlarımızı vatandaşlarımız için kullanmaya devam ediyoruz. Halkımızın sağlığı her şeyden önemli. Değerli Pamukkaleli hemşehrilerimizden isteğimiz sağlıklı günlere ulaşana kadar maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hastalığın yenilmesine katkı vermeleri. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum” dedi.

24 Kasım 2020

Coronavirüs Denizli’de Can Almaya Devam Ediyor!

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde uzun yıllar gazetecilik yapan Sebahattin Yaman tedavi gördüğü hastanede koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybetti. Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine bir süredir tedavi gören Sebahattin Yaman (65)  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Geçen hafta içinde yakalandığı Kovid-19 hastalığından dolayı evinde rahatsızlanan ve Çivril Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Yaman, durumunun ağırlaşması üzerine Denizli’de özel bir hastaneye sevk edildi. Hastanede tedavisi devam eden Sebahattin Yaman, Pazar günü yapılan tedavilere cevap vermeyince yoğun bakım ünitesine alındı. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Yaman, bugün tedavilere cevap vermeyince hayata gözlerini yumdu.Çivril’de Matbaacılığın yanı sıra, AS Televizyon ve Çivrilin Sesi gazetesi uzun yıllardır gazetecilik ve televizyonculuk yapan Sebahattin Yaman evli ve iki kız çocuğu babasıydı. Gazeteci Sebahattin Yaman’ın cenazesinin bugün Çivril Mezarlığı’nda toprağa verildi.

24 Kasım 2020

Şeniz Doğan Coronaya Yakalandı

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan koronaya yakalandı. Denizli’de korona virüs vakaları her geçen gün artıyor. Korona virüse yakalanan son kişi ise Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan oldu. Sevilen belediye başkanı sosyal medya hesaplarından korona virüse yakalandığını duyurarak “Soğuk algınlığı belirtileri nedeniyle bu sabah yapılan Covid-19 testimin sonucunun pozitif çıktığını öğrendim. Genel sağlık durumum iyi. Tedavi sürecinde evimde olacağım. Hastalıktan korunmak için lütfen pandemi önlemlerine uygun davranalım.” dedi.

Devam