25 Ekim 2021 Pazartesi
Siyaset Haberleri
25 Ağustos 2021

Denizli 20 Güncel Platformu Aşure Hayrı Gerçekleştirdi

Denizli’de Muharrem ayı dolasıyla aşure etkinliği düzenlendi. Denizli 20 Güncel Yaşam Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu yönetimi tarafından Akkonak Parkında düzenlenen aşure etkinliğinde vatandaşlara aşure dağıtıldı. Denizli siyaset, iş dünyası ve vatandaşların katıldığı etkinlikte 5 bin kişilik aşure hayrı yapıldı. . Denizli 20 Güncel Yaşam Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu Kuruyucusu Ahmet Kavar, Aşure hayrı etkinliğinde yaptığı konuşmada, Muharrem ayının ve aşure gününün önemine değinerek, Kerbela'da şehit edilen Hazreti Hüseyin ve diğer şehitleri saygı, minnet ve rahmetle andığını söyledi. Muharrem ayında hüzün günlerinin yaşandığına işaret eden Başkan Kavcar, aşurelerin aynı zamanda birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu vurguladı. Geçmişte yaşanan üzüntü verici olaylardan herkesin ibret alması ve geleceğini ona göre şekillendirmesi gerektiğini dile getiren Başkan Kavcar, "1341 yıl önce Kerbela'da işlenen vahşet, Müslümanları birbirine düşürmüştür. Müslümanların yüreğinde derin yara açan üzüntü verici bu olayın izleri günümüze kadar silinmemiştir. Hz. Hüseyin,, zalimler karşısında dik durarak bizlere hakkı, hukuku, adaleti üstün tutmayı miras bırakmıştır. Tek başımıza kalsak da daima doğruların yanında olmayı, çıkarlarımız için haksızlığa boyun eğmemeyi miras bırakmıştır. Millet olarak, Denizliler olarak Hz. Hüseyin'den ve Ehl-i Beyt'ten yanayız. Bu ay ve bu gün safımızı bir kez daha göstermemize ve muhabbetimizi ifade etmemize vesile olmuştur. Bu sebeple memnunum, mutluyum. Gönüllerimiz arasında köprü kurulmasına vesile olan muharrem ayının ve ikram ettiğimiz aşurenin aramızdaki sevgi bağlarını güçlendirmesini diliyorum. Türk milleti olarak her zaman uyanık olmalıyız. Maruz kaldığımız sıkıntılardan dersler çıkarmalı ve gelecekte tekrar etmemesi için tedbirler almalıyız. Geleceğimizi aklın, ahlakın, adaletin ve bilimin ışığında birlikte planlamalıyız." dedi.

21 Ağustos 2021

Denizli Siyaset Ve İş Dünyası Bu Düğünde Buluştu

Denizli siyaset ve iş dünyası bu düğünde buluştu. Denizli’nin tanınmış iş insanlarından Şevval Makine firmasının sahiplerinden Engin Boyacı’nın kızı Şeyma Boyacı düzenlenen muhteşem bir düğün töreni ile dünya evine girdi. Kültür Sitesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen düğünde Melek&Engin Boyacı kızı Şeyma Boyacı, Hatice&Ahmet Demirkundak oğlu Mustafa Demirkundak ile muhteşem bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler. 2 binin üzerinde davetlinin katıldığı düğüne Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, siyaset ve iş insanları katıldı.

10 Ağustos 2021

Toplu Halde İstifa Ettiler

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Yılmaz İçen ve yönetiminden bazı isimler istifa etti. İçen basın açıklaması yaparak partiden istifa ettiğini duyururken istifasında birden çok şeyin etkili olduğunu söyledi. CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin kurduğu ve genel başkanlığı yaptığı Memleket Partisi’de ilk istifa Denizli’den geldi. Kurucu il başkanı olarak Denizli’de görev yapan Yılmaz İçen bugün basın açıklaması yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yılmaz İçen basın açıklamasında 7-8 kişi olarak partiden istifa ettiklerini belirtirken herhangi bir başka parti ile yol yürümeyeceklerini vurguladı. İçen parti içerisinde paralel bir yapılanma meydana geldiğini söyleyerek il başkanı olarak ikinci plana atıldığını ve çalışmalardan gerekli bilgilendirmelerin kendisine yapılmadığını söyledi. İNCE 10 DAKİKA ZAMAN AYIRMADI Yılmaz İçen basın açıklamasında 3 gün önce Denizli’de parti içerisinde yaşanan problem hakkında yardım almak için Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye telefonla ulaşmaya çalıştığını ancak ulaşamadığını daha sonra da Muğla İl Başkanı vasıtasıyla ulaştığını “Türkiye’nin neresinde olursanız olun 10 dakika sizinle görüşmem lazım başkanım, çok acil durum” dediğini ancak kendisine hala geri dönüş yapılmadığını söyledi. İçen, genel başkan İnce’ye yaptığı yardım çağrısına geri dönüş olmamasıyla ilgili “Bir genel başkan, il başkanının sıkıntısı olduğunda geri dönmek zorundadır. Eğer dönmüyorsa babam da olsa onunla yol yürümem” dedi. CUMHUR İTTİFAKIYLA YOL YÜRÜMENİZ YANLIŞTIR  Ayrıca Yılmaz içen belediye meclisi görevini sürdüren partililerinden cumhur ittifakı ile yol yürüyen ve işbirliği yapanların olduğunu söyleyerek “Birlikte hareket edilmesine karşıyım. Bizim duruşumuz nettir. Bugün veya yarın, iktidarda cumhur veya millet ittifakı da olsa, ikisinin de doğrusuna doğru, yanlışına yanlış dememiz lazım. Sizi biz meclis üyesi gönderiyorsak, insanların çıkarlarını korumakla yükümlüsünüz. Cumhur ittifakıyla yol yürümeniz yanlıştır” dedi.İçen açıklamasına “Ben hayatım boyunca bu kadar kötü yöneticilik yapmadım. Yönetemedim. Bu kadar işe girdik çıktık ama biz bugün Denizli’de Memleket Partisi’nin Denizli’de bir varlığı olduğunu hissettirmiş olmamız gerekirdi” diyerek devam etti. İçen gazetecilerin başka partide yer alıp almayacağı sorularına ise net yanıt vererek, istifa edenlerin bağımsız olarak siyaset yapacağını söyledi ve “ Biz partiden istifa ediyoruz ama ülkemiz için çalışmaya gerekenleri anlatmaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Herhangi bir parti altına mücadele etmek zorunda değil kimse. Bizler de bağımsız olarak mücadele edeceğiz” dedi. Memleket Partisi Denizli İl Başkanı’nın, partinin Merkezefendi İlçe Başkanı Erhan Derici’nin olması bekleniyor.

1 Ağustos 2021

Denizlili İş İnsanı Hayatını Kaybetti

Denizli’nin iş ve siyaset dünyasının sevilen isimlerinden İmran Eraslan hayatını kaybetti. Eraslan, bir süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele ediyordu.  ANAP’ta il başkanlığı görevini yürüten, Denizli Ticaret Odası’nın önceki dönem başkan yardımcısı, Eraslan Sürücü Kursu ve Eraslan Sigorta’nın kurucusu İmran Eraslan hayatını kaybetti. Bir süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden Eraslan, yaşam savaşını kaybetti . İmran Eraslan için bugün saat 15.00’de PAÜ Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliyesi Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek. Ersaslan, törenin ardından Gümüşler Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

30 Temmuz 2021

Denizli’de Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Denizli’de 99 yaşında hayatını kaybeden eski başkan Ali Dartanel için Büyükşehir Belediyesi’nin önünde tören düzenlendi. Denizli’de 1968-1973 yılında arasında Belediye Başkanlığı yapan ve Denizlispor’un efsane başkaları arasında yer alan Ali Dartanel, 99 yaşında yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybetti. 3 çocuk babası Dartanel için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin önünde tören düzenlendi. Törene Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Dartanel’in ailesi, vatandaşlar ve diğer protokol üyeleri katıldı. Törende Ali Dartanel’in özgeçmişi okunurken, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık dua ederek helallik aldı. Törende konuşan Başkan Osman Zolan Ali Dartanel’in bir çok ilklere imza attığını belirterek, “Ali Dartanel Başkanımız Cumhuriyetle beraber başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere rahmetli Menderes’in Denizli’ye gelişini şahitlik yapmış, ayrıca Celal Bayar Cumhurbaşkanımızla siyaseten beraber büyümüş. Denizli’mize her yönüyle katkı sağlamış. Özellikle 1968 ve 73 yılları arasında zor şartlarda ilkleri kazandırmıştır. Kendisini tanımaktan mutlu oldum. Devlet adamlığı ve sohbetiyle güzel bir adamdı” dedi.Törenin ardından Yeni Cami’de kılınacak cenaze namazı sonrası Dartanel, Asri Mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı

Devam