22 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE MAHALLEYİ AYAĞA KALDIRAN DOLU TOPU PATLATILDI

Denizli’de Mahalleyi Ayağa Kaldıran Dolu Topu Patlatıldı

Mehmet BARUNDUK
10 Haziran 2021 - 17:03
haber resim

Denizli’nin Baklan ilçesinde özel bir şirkete ait kiraz bahçesinde kurulu bulunan dolu topunun çalıştırılması tepki çekti. Yağmur anında dolu oluşmaması için patlatıldığı öğrenilen mekanizmaya jandarma müdahale etti. Çivril’de dolu topu kuraklığa neden oluyor gerekçesiyle kaldırılmıştı.

Denizli’de tarım ürünlerinin doludan zarar görmemesi için kurulan Dolu Topu mekanizmasının yağmur yağmasını engellediği tartışmaları sürerken, Çivril’de kurulu bulunan 3 dolu topu mekanizması, vatandaşın isteği ve kaymakamlık oluru ile kaldırıldı. Bu tartışmalar sürerken bir dolu topu olayı da Baklan’da yaşandı.

JANDARMA MÜDAHALE ETTİ

 Baklan özel bir şirkete ait kiraz bahçesinde kurulu bulunan dolu topunun çalıştırılması tepki çekti. Yağmur anında dolu oluşmaması için patlatıldığı öğrenilen mekanizmaya jandarma müdahale etti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bulutlar toplanmışken, mekanizmadan birkaç kez patlama sesi geldiği görülüyor.  Olay yerine gelen jandarma, atışların sonlandırılması talimatını verirken, mekanizmanın kullanılması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler