SON DAKİKA
DENİZLİ’DE PANİK
dolar 6.7796
euro 7.6897
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Başkan Örki, Orucunu Öğrencilerle Açtı

Habibe YOLCULAR - 14 Mayıs 2019 - 18:33
facebook google
BAŞKAN ÖRKİ, ORUCUNU ÖĞRENCİLERLE AÇTI
BAŞKAN ÖRKİ, ORUCUNU ÖĞRENCİLERLE AÇTI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, üniversite öğrencilerin evinde gençlerin daveti üzerine iftara katıldı.

 Öğrencilere gönül sofralarına kendisini davet ettikleriiçin teşekkür eden Başkan Örki, “Bu sofrada aldığım lezzeti, bana Dünya’nın hiçbir sofrası veremezdi” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanlığı görevine gelir gelmez yaşlısından gencine her kesimden vatandaşın gönlünde taht kurmayı başaran Belediye Başkanı Avni Örki, geçtiğimiz gün üniversite öğrencilerinin evine konuk oldu. Asmalıevler Mahallesi’nde Pamukkale Üniversitesi öğrencileri Abdul Ahad Tanrıverdi ve Baran Pekdoğan’ın öğrenci evlerine konuk olan Başkan Avni Örki’ye, Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan da eşlik etti. Tanrıverdi ve Pekdoğan’ın öğrenci arkadaşlarının da katıldığı iftar, geleneksel olarak yer sofrasında yapıldı. İftar öncesi ve sonrası gençlerle sohbet eden Belediye Başkanı Avni Örki, gençlere öğrencilik anılarını anlattı. Gençlerin, Denizli ve Pamukkale hakkında fikirlerini aldı. Neşeli anların yaşandığı akşam, iftar sonrası üniversite öğrencisi Abdul AhadTanrıverdi’nin bağlama çaldı.

Başkan Avni Örki, Tanrıverdi’den bağlama çalmanın inceliklerini  deöğrendi.

“BU SOFRADA SAMİMİYET VAR, SEVGİ VAR, GAYRET VAR”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, üniversite öğrencisi gençlerin iftar davetleri için teşekkür ederek, “Üniversite yıllarımda ben de sizler gibi öğrenci evinde kaldım. Öğrenci evi beraberce, kardeşçe yaşamanın ve paylaşmanın yeridir. Bu nedenle bu yıllarınızın değerini çok iyi idrak edin. Sizlere bizi gönül sofranıza davet ettiğiniz, ekmeğinizi bizimle bölüştüğünüz için çok teşekkür ediyorum. Bu sofrada aldığım lezzeti, bana Dünya’nın hiçbir sofrası veremezdi. Çünkü bu sofrada samimiyet var, sevgi var, gayret var. Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın, öğrencilik hayatınız sonrası aldığınız eğitim ile bu memlekete hayırlı evlatlar olun inşallah. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağız” ifadelerini kullandı.Bir Önceki 46 YAŞINDA 3. KEZ KALP AMELİYATI OLDU Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook