dolar 6.7929
euro 7.3787
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli Dikkat Tehlike Kapıda

Habibe YOLCULAR - 26 Şubat 2020 - 10:31
facebook google
DENİZLİ DİKKAT TEHLİKE KAPIDA
DENİZLİ DİKKAT  TEHLİKE KAPIDA - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

3 Kurum Birden Uyarı Yaptı . Denizli Dikkat Tehlike Kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli için sarı alarm verdi. Denizli'de etkili olacak olan fırtınaya karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Meteoroloji Denizli için sarı alarm verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan açıklamada, "Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

AFAD'TAN UYARI!

Denizli'de 27 Şubat 2020 (Perşembe) kuvvetli rüzgar ögle saatlerinden Cuma günü saat (03:00)'e kadar 60-75km/saatte esmesi beklendiginden meydana gelebilecek çatı uçması, ağac ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi dikkatli ve tedbirli olunmasi gerekmekte olduğu belirtildi.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ'NDEN UYARI!

Meteroloji işleri genel müdürlüğünden alınan bilgi ve uyarılara göre Denizli'de rüzgarın Perşembe günü(27 Şubat 2020 12.00 TSI) öğle saatlerinden Cuma günü (28 Şubat 2020 03:00 TSI) ilk saatlere kadar güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Vatandaşlarımızın ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istendi.

ŞUBAT BAŞINDA FIRTINA DENİZLİ’DE ETKİLİ OLMUŞTU

Denizli Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 Şubat’taki fırtına ile ilgili uyarıda bulunmuştu. Ancak yapılan uyarılara rağmen Denizli’de büyük maddi hasar meydana gelmişti. Çatılar uçmuş, ağaçlar devrilmiş, camlar kırılmış ve araçlar büyük zarar görmüştü. Yaralanma olaylarının da olduğu Denizli’de, fırtına can kaybının olmaması en büyük teselli olmuştu. Denizli’de bugün öğleden sonra etkili olacak fırtınanan yarın sabaha kadar devam etmesi bekleniyor.paylaş
  • facebook