dolar 6.7929
euro 7.3787
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’de Büyük Vurgun

Mehmet BARUNDUK - 26 Şubat 2020 - 10:54
facebook google
DENİZLİ’DE BÜYÜK VURGUN
DENİZLİ’DE BÜYÜK VURGUN  - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

DENİZLİ’DE BÜYÜK VURGUN

Denizli’nin Tavas İlçesinde 24 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen ve değeri 500.000 TL’yi bulan hırsızlık olayının hikayesi son buldu. İddiaya göre, Tavas İlçesi, Samanlık Mahallesinde bir koleksiyoncunun evinin kapısını kırarak giren ve aralarında Hz. Nuh ve Hz. Süleyman’ın da tasvir edildiği ve değeri 500.000 TL’yi bulan 7 ipek halıyı çalarak vurgun yapan hırsızlar kayıplara karıştılar. Kayıplara karışan hırsızları bulmak için çalışma başlatan Jandarma Ekipleri 24 Ekim 2019 Günü, güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi ve teknik takibin ardından hırsızlığı gerçekleştiren şüphelilerin Ercan K. (35), Ertuğrul Y. (45), Murat K. (38) ve Hasan S. (37) olduğunu tespit etti. JASAT Ekiplerinin operasyonu ile 3 şüpheli şahıs Ercan K. (35), Ertuğrul Y. (45) ve Hasan S. (37) yakalanmış, Murat K. (38) kaçarak izini kaybettirmişti. Bu arada ele geçirilen ipek halılar arasında Hz. İsa’nın “son akşam yemeği” olarak bilinen tasviri bulunamamıştı. Gerçekleşen operasyon sonrası gözaltına alınan 3 şüpheli şahıs ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldıkları mahkemece Hasan S. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ercan K. ve Ertuğrul Y. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

KOM EKİPLERİ PEŞİNİ BIRAKMADI…

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine Ekipleri yaşanan bu büyük vurgunun peşini bırakmadı. Yapılan aramalar sonrası 3 şüpheli de bulunan 6 ipek halı sahibine teslim edilirken, Hz. İsa’nın tasviri bulunan halı bulunamamıştı. Gerçekleşen operasyon sonrası firari duruma düşen ve son halının da 38 yaşındaki Murat K.’da olduğunu düşünen KOM Ekipleri şahsın izinin bulmak için kaşıkla tünel kazdı. Aylarca bir iz bulabilmek için çalışan KOM Ekipleri sonunda firari şahsın İzmir’de olduğunu belirledi. Aradan geçen 4 ay süreçte olayın unutulduğunu düşünen Murat K. sonunda elinde bulunan halıyı satmak için harekete geçince KOM Ekipleri de operasyon için düğmeye bastı. Murat K.’nın İzmir’den Denizli’ye gelerek halıyı Pamukkale İlçesi, Karahayıt Mahallesinde satmaya çalışacağı bilgisine ulaşan KOM Ekipleri alıcı kılığına girdi.

JANDARMA GİZLİCE DEDİKODU YAYDI…

Firari şüpheliyi İzmir’den Denizli’ye kadar takip eden Jandarma, Karahayıt Mahallesinde alıcı kılığında gizlice dedikodu yaydı. Antik parçalar almaya gelen kişiler rolüne giren Jandarma bu taktik ile Murat K. ile diyaloğa girdi. Alıcı kılığındaki KOM Ekipleri, Murat K.’nın elinde bulunan Hz. İsa’nın “son akşam yemeği” adli tasvirini almak istedikleri belirtti. Pazarlık yapıldı. Murat K. büyük bir iştahla halıyı KOM Ekiplerine satmaya çalışırken operasyon gerçekleşti ve şahıs suçüstü yakalandı. Neye uğradığını şaşıran Murat K. gözaltına alındı ve ifadesi alınmak üzere Jandarma Komutanlığına götürüldü.  Şahsı ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.Bir Önceki DENİZLİ DİKKAT TEHLİKE KAPIDA Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook