haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’de Dolandırıcıların Yeni Yöntemi Pes Dedirtti!

Habibe YOLCULAR - 22 Ağustos 2019 - 17:26
facebook google
DENİZLİ’DE DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ PES DEDİRTTİ!
DENİZLİ’DE DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ  PES DEDİRTTİ! - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

DENİZLİ’DE DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ PES DEDİRTTİ!

Buldan Yeni MahalleToplu Konutlar bölgesinde oturan ve takma bacakla yaşayan engelli İbrahim Köylüoğlu’nu telefonla dolandırdılar.

“Adın cinayate karıştı” dediler 25.000 TL dolandırdılar. Buldan Yeni Mahalle Toplu Konutlar bölgesinde oturan ve 1970 yılında yaşadığı iş kazası sonrası takma bacakla yaşamak zorunda kalan engelli İbrahim Köylüoğlu’nu(80), telefon dolandırıcıları 25.000 TL dolandırdı. Evinde eşi Ümmühan Köylüoğlu ile oturdukları sırada sabit telefonu çalan İbrahim Köylüoğlu “Telefonu açtığımda bana “Sana ait kimliği cinayet alanında bulduk. Adın cinayete karıştı, bize para verirsen bu işten kurtulursun” dediler. Bende kimliğimin yanımda olduğunu söyledim ve cebimde taşıdığım kimliğimi çıkararak kontrol ettim. Telefondaki şahıs benim tüm bilgilerimle birlkte TC Kimlik numaramı bana söyledi. Bu bilgileri bana söyleyince tedirgin oldum. Birkaç kez telefonu kapatmak istedim ama kapattırmadılar. Telefondaki şahıs çok nazik ve kibar konuşuyordu. Evimde para olup olmadığını sordu ben de paranın olduğunu söyledim. Daha sonra evime geleceklerini söylediler ve o anda kapının zili çaldı. Kapıyı eşimle birlikte açar açmaz yüzümüze bir serinlik geldi. Herhalde yüzümüze birşeyler püskürttüler. Büyük bir şaşkınlık yaşadık. 35-40 yaşlarında orta boylu, kirli sakallı bir şahıs içeri girdi ve “Para hazır mı” diye sordu, bende diğer odada bulunan 25.000 TL paramı getirerek kendisine verdim. Parayı alan şahıs birdenbire koşarak gitti. Daha sonra aklım başıma gelince Buldan İlçe Emniyet Müdürlüğünü aradım. Polise ifade verdim. Ben zaten mağdur durumdaydım bu olaydan sonra iyice mağdur duruma düştüm. Ben yandım inşallah başkaları yanmasın” dedi.

Kaynak : https://www.buldandayasam.netBir Önceki NE OLDUĞUNU ANLAMADAN POLİS ÇEVRESİNİ SARDI VE YAKALADI Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook