dolar 6.8741
euro 7.7564
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’de O Vahşi Cinayetle İlgili Yeni Gelişme

Habibe YOLCULAR - 6 Haziran 2020 - 18:22
facebook google
Denizli’de O Vahşi Cinayetle İlgili Yeni Gelişme
Denizli’de O Vahşi Cinayetle İlgili Yeni Gelişme - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli’de O Vahşi Cinayetle İlgili Yeni Gelişme

Savcı Hafize Kurban’ın katil zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet istedi.

Eşini bıçaklayarak öldüren Uğur Kurban’ın yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Uğur Kurban, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, maktul Hafize Kurban’ın yakınları ile avukatlar ise mahkeme salonunda hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da müdahil olduğu davanın duruşmasında, iddia makamı, esas hakkındaki mütalaasını sundu. Savcı, sanığın “tasarlayarak eşi öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Cumhuriyet savcısı, mütalaasında, olaydan birkaç gün önce eşini darbetmesi ve cep telefonuna yüklediği programla eşini izlemesi dolayısıyla da sanığa, “eşe karşı kasten yaralama”, “özel hayatın gizliliğini ihlal”, “kişisel verilerin kaydedilmesi” suçlarından da ceza verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, savunmalar için taraflara süre vererek duruşmayı erteledi. Sanığın tutukluluk halinin devamına da hükmedildi.

Olay Pamukkale ilçesinde boşanma aşamasında olduğu eşi Uğur Kurban tarafından 27 Ağustos 2019’da boynundan bıçaklanan 23 yaşındaki Hafize Kurban, olaydan 9 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Bıçaklama olayının ardından yakalanan Uğur Kurban, tutuklanmıştı. Sanık hakkında, “tasarlayarak kasten öldürme”, “kasten yaralama”, “kişisel verilerin kaydedilmesi”, “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından dava açılmıştı.Bir Önceki DENİZLİ DİKKAT YARIN ELEKTRİK KESİNTİSİ VAR Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook