haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’de Yaşanan Acı Gerçek

Mehmet BARUNDUK - 13 Şubat 2020 - 20:35
facebook google
DENİZLİ’DE YAŞANAN ACI GERÇEK
DENİZLİ’DE YAŞANAN ACI GERÇEK - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli’de yaşanan acı gerçek. Bizi böyle enayi yerine koydular

Türk sinemasının efsane ismi Kemal Sunal’ın, oynadığı ve “Böyle enayiler olmasa, bizim gibi akıllılar nasıl geçinecek” sözü Denizli’de gerçek oldu. Olay Denizli’nin Tavas İlçesi’nde yaşandı. Yardıma muhtaç aile görüntüsü veren genç bir kişi ile annesi rolünü oynayan orta yaşlı bir kadın, Tavas İlçesi’nde esnafı dolaşarak, kandırdılar ve ceplerini doldurarak ilçeden ayrıldılar. Genç olan kişi hasta rolünü başarılı bir şekilde oynarken anne rolündeki kadın ise çocuğu için kapı kapı dilenen fedakar anneyi oynadı. Elinde kağıdı esnafa göstererek oğlunun hasta olduğunu söyleyen kadına birçok esnaf yardımcı oldu. Para vermeyen bazı esnaflar ise yürümekte zorlanıyormuş gibi yürüyen ancak hiçbir sağlık sorunu olmayan gence elbise yardımında bulundular.

ELBİSELER ÇÖPE PARALAR CEBE

Tavas’taki esnafların manevi duygularının kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapan sahte anne ve sahte hasta gence poşet içinde verilen elbiseler çöpe gitti. Tavas’ta bütün esnafların kapılarını çaldıktan sonra para, giysi ve eşya toplayan sahte anne ve sahte sakat genç, tenha bir köşe de topladıkları elbise ve eşyaları kontrol ettiler. Sakat genç bir anca canlanarak sapasağlam olurken sahte anne ise üstünü başını değiştirerek, işe yarayan eşyaları yanlarına alıp beğenmedikleri elbiseleri ise çöp kutusuna atarak hızla uzaklaştılar.

 DENİZLİ MERKEZDE DURUM AYNI

Denizli merkezde vatandaşların manevi duygularıyla oynayan bir çok sahtekar, akşama kadar bu yolla ceplerini dolduruyorlar. Son zamanlarda Denizli’de, sıkça karşılaştığımız, “Askere yardım topluyoruz” yalanı atan dolandırıcılar ortalıkta cirit atarken Sırakapılar Mahallesi’nde de “Hastanede hastamız var. Köyden geldik. Dönecek paramız yok. Bir yol parası verir misin” diyerek vatandaşları kandıran dolandırıcı kadınlar, her gün birçok kişiyi kandırarak ceplerini dolduruyorlar.  Bir Önceki DENİZLİ’DE GÜRÜLTÜYÜ DUYAN KOŞTU! Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook