dolar 7.2901
euro 8.6223
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Denizli’de Covid-19 Paniği

Mehmet BARUNDUK - 1 Ağustos 2020 - 12:50
facebook google
DENİZLİ’DE COVİD-19 PANİĞİ
DENİZLİ’DE COVİD-19 PANİĞİ - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

ÖLÜM MERMER FABRİKASINDA DEĞİL TEKSTİL FİRMASINDA

Denizli’de hafta içinde bir işyerinde corona virüs nedeniyle bir kişinin ölmesi il genelinde paniğe neden olmuştu. Denizli Valiliği’nin, “Tedbirlere yeterince uyulmadığı anlaşılan bir fabrikada tek pozitif vaka ile başlayan süreçte çalışanların büyük çoğunluğu Covid-19’a yakalandı. 25 gündür kapalı olan fabrikada çalışanlarla birlikte ailelerine de bulaştı. Ne yazık ki bir kişi de hayatını kaybetti” resmi açıklamasının ardından yaşanan panikle birlikte Kaklık’ta faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en kurumsal, çalışanlarına değer veren firmalarının başında gelen Eyüpoğlu Mermer hedef haline getirilmişti.

HEDEF HALİNE GETİRİLDİ

Sosyal medya da birçok kişi, 1 kişinin öldüğü birçok kişinin testinin pozitif çıktığı firma olarak Eyüpoğlu Mermer’i adres olarak gösterirken firma yetkilileri ardı ardın açıklamalarda bulunarak, “Yaklaşık bir hafta önce firmamız Eyüpoğlu Mermer’de, 1 personelimizde pozitif Covid-19 vakası tespit edilmiştir. 20.07.2020 Çarşamba günü Denizli Sağlık İl Müdürlüğü ile yapılan istişare ile birlikte tedbir amaçlı firmamız üretime ara vermiştir. Bugüne kadar 7 personelimizde pozitif vaka görülmüş. Bunların hiçbir yoğun bakım tedavisi görmeyip tümü Denizli Devlet Hastanesi’nde karantina tedavisi görmüştür. Bugün itibarıyla hastanede 1 personelimiz olup, 6 personelimiz tedavilerinin ardından taburcu olmuştur. Personellerimizde son 4 günde pozitif vaka bulunmamış olup, 04.08.2020 Salı günü firmamız tüm personeliyle faaliyete başlayacaktır” açıklamasında bulunarak, 1 kişinin öldüğü firmanın kendileriyle ilgisi olmadığını anlatmaya çalışmışlardı.

TEKSTİL FİRMASI VE ACIPAYAM’DA

Denizli Valiliği’nin, tedbirlere yeteri kadar uyulmadığı için 1 kişinin öldüğü ve diğer çalışanlarının da corona virüse yakalandığı firma ile ilgili soruşturma başlatırken firma Acıpayam’da, bulunan bir tekstil firması olduğu öğrenildi. Acıpayam Kaymakamlığı’da, firma hakkında suç duyurusunda bulunurken Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de, firmalara yönelik kontrollerini sıklaştırdı.Bir Önceki DENİZLİ BU ÖNEMLİ UYARIYA LÜTFEN DİKKAT Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook