dolar 6.0778
euro 6.5813
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Spor

Denizlispor’un Kupaları Müzeye Koyuldu

Mehmet BARUNDUK - 28 Ağustos 2018 - 13:49
facebook google
DENİZLİSPOR’UN KUPALARI MÜZEYE KOYULDU
DENİZLİSPOR’UN KUPALARI MÜZEYE KOYULDU - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizlispor’un kaybolan ve tesadüfen bulunan kupaları müze ye geri döndü. Araların da yeşil siyahlıların iki şampiyonluk kupasının da yer aldığı toplam 10 kupa saksı yapılmıştı.

Spor Toto 1’inci Lig ekiplerinden Denizlispor’un Süper Lig’e ilk çıktığı 1983 yılında aldığı kupa dahil çöpe atıldıktan sonra bulan kişi tarafından çiçek saksısı yapılan 10 ayrı kupa, Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla tarafından teslim alınarak, tesislerindeki Müzede yerlerine konuldu.

Organize Sanayi Bölgesi’nde bir işletme çalışanının iki çuval kupayı çöpe attığını gören 75 yaşındaki Hüseyin Yılmaz, kupaları alarak Babadağ’ın Karaçöplen Yaylası’ndaki evine götürdüğü, kupaların bir kısmını yayla evinin duvarına döşedi ve saksı niyetine kullandığı, içine fesleğen dikilen kupaların bir süre bu duvarda kaldı. Denizli’nin amatör spor kulüplerinden biri olan Akkonakspor’un yöneticisi Hakan Karaca, yanında amatör futbolcu Osman Bağcı ile birlikte bayram ziyaretinde akrabası olan Hüseyin Yılmaz’ın evine gitti. Bu sırada duvarda dizili kupaları fark eden Hakan Karaca, kaideler üzerindeki yazıları okuyunca kupaların Denizlispor’a ait olduğunu fark edip, teslim etmek üzere yanına alıp götürdü.

Kupaları saksı yapılmış halde bulan Hakan Karaca ile Osman Bağcı, Denizlispor’un 1970 ve 1980’li yıllara ait içinde iki şampiyonluk kupası da bulunan 10 adet kupayı, Denizlispor tesislerine götürerek Başkan Yardımcısı Taner Atilla’ya teslim etti. Kupalar ait olduğu müzedeki raflarına Atilla tarafından yerleştirildi. Atilla, kupaların ait olduğu yere döndüğünü ve bakımlarının yapılacağını belirterek, “Emanetler yerlerini buldu. Bulan arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Denizlispor camiasından, hata bizim olmasa da böyle bir olay yaşandığı için yönetim olarak biz özür diliyoruz. Kayıp olan 10 adet kupa 1970 ve 1980’li yıllara ait, içinde şampiyonluk ve spor yazarları derneklerinin verdiği kupalarda var. Kupaların oldukça yıpranmış bakımlarını yaptırıp, tekrar Müzedeki yerlerine koyacağız” dedi. Ayrıca Atilla, kupaları saksıyken fark eden Osman Bağcı’ya da spor ayakkabısı, forma ve gold tribünden bilet hediye etti.

Kupaların tesliminde Akkonakspor Kulübü Başkanı Levent Özel ve yönetici Taner Karaçay da hazır bulundu.Bir Önceki ÇARDAK’TA TARLA HASAT GÜNÜ DÜZENLENDİ Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook