dolar 7.2722
euro 8.5581
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Ege’den 2 Toplam 15 İlde Sokağa Çıkma Yasağı İptal Edildi

Habibe YOLCULAR - 5 Haziran 2020 - 16:34
facebook google
EGE’DEN 2 TOPLAM 15 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İPTAL EDİLDİ
EGE’DEN 2 TOPLAM 15 İLDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İPTAL EDİLDİ - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Denizli Dikkat. Ege’den 2 Toplam 15 İlde Sokağa Çıkma Yasağı İptal Edildi

Denizli dikkat. Ege’den 2 toplam 15 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı iptal edildi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan gece yarısı yayımlanan son dakika genelgesiyle getirilen sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı iptal edildi açıklamasını Twitter hesabı üzerinden duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından önceki gün sokağa çıkma yasağı genelgesi yayımlayan İçişleri Bakanlığı da bu genelgeyi internet sitesinden kaldırdı. Böylece Ege’den 2 Toplam 15 il valiliğine giden sokağa çıkma yasağı genelgesi iptal edilmiş oldu. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Açıklamada, hafta sonu için sokağa çıkma yasağı konusunda karar alındığı ancak halktan alınan geri dönüşlere istinaden kararın yeniden değerlendirildiği, dolayısıyla sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı ifadeleri yer aldı. Bu gelişmelerle birlikte 15 ilde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı kaldırılmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sokağa çıkma yasağı iptali ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs'ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.Bir Önceki DENİZLİ’DE FECİ İŞ KAZASI Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook