dolar 6.8283
euro 7.5974
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Honaz Yerli Tohumla Dolup Taşıyor

Habibe YOLCULAR - 21 Mayıs 2020 - 16:49
facebook google
HONAZ YERLİ TOHUMLA DOLUP TAŞIYOR
HONAZ YERLİ  TOHUMLA  DOLUP TAŞIYOR - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

HONAZ YERLİ TOHUMLA DOLUP TAŞIYOR

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen binlerce fide daha vatandaşlarla buluşturuldu. Halkın büyük ilgi gösterdiği dağıtımda binlerce fide dağıtıldı.

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen en önemli projelerden biri olan Yerel Tohum Merkezi’nde üretim tüm hızıyla devam ediyor. Üretilen fidelerin halkla buluşturulmasının ardından büyük övgü alan projede 3.kez fide dağıtımı yapıldı. Şimdiye dek on binlerce fidenin halkla buluşturulduğu merkezde üretim devam ediyor. Fide dağıtımının yapılacağını öğrenen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Yerel Tohum Merkezi’ne giderek sıraya girdi. Domates, biber, salatalık, kabağın da aralarında bulunduğu fideler vatandaşlarla buluşturuldu.

Yerel Tohum Merkezi’ni faaliyete geçirdikleri günden bu yana on binlerce fidenin vatandaşlarla buluşturulduğunu belirten Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ‘’ Üreten belediyecilik yapmak için göreve gelen bizler, bunu uygulamak için yoğun çaba içindeyiz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Yerel Tohum Merkezi’nde on binlerce fide ürettik. Domates, biber, salatalık, kabak, patlıcan ve daha niceleri. Bu toprağın tohumlarını yine bu topraklarda işleyerek halkımıza dağıtıyoruz. 3.kez fidelerimizi halkımızla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.Bir Önceki MERKEZEFENDİ’DE TÜM CAMİLER YENİDEN İLAÇLANIYOR Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook