haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Pamukkale İmamları Tütün Bağımlılığı İle Mücadelede

Habibe YOLCULAR - 9 Şubat 2019 - 12:06
facebook google
Pamukkale imamları Tütün Bağımlılığı ile mücadelede
Pamukkale imamları Tütün Bağımlılığı ile mücadelede - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Pamukkale imamları Tütün ile mücadelede Bizde Varız dedi

Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı camilerimizde görev yapan imamlarımız, 65 yaş üstü kimsesiz yaşayan yaşlılarımızı ziyaret etmelerinin ardından başka bir toplumsal sorunumuz olan Tütün Bağımlılığı ile Mücadeleye de başladı.

Kaymakamlığımız Proje Ofisince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Anaokulu ve İlkokullarda yürütülmekte olan “Tütün Bağımlılığı İle Mücadele Projesi” kapsamında Pamukkale İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlilerimiz de projeye dahil olarak vatandaşlarımızın Tütün Bağımlılığından kurtulmaları için destek veriyor.

Bu kapsamda; ilk olarak 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle Ulu Camiinde vatandaşlarımıza Cuma Namazı öncesinde, İl Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Osman VERİM tarafından Tütün Bağımlılığı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Devlet politikası haline gelen, insanlığımızın sağlığına ve ekonomisine büyük zarar veren bir meseleye, Diyanet İşleri Başkanlığımızın da kayıtsız kalmadığı, Pamukkale İmamları olarak da Bağımlılıklarla mücadele konusunda daha aktif şekilde mücadele etmeye başladıklarını; vatandaşlarımızı sadece camilerde değil sokakta, kıraathanelerde her yerde her zaman gerek dini konularda gerekse diğer konularda bilgilendirmeye devam edecekleri bildirildi.

Cuma namazı sonrasında vatandaşlarımızla görüşülmüş ve alınan görüşlerin birçoğunda; camilerde bu tarz sunumlara alışık olmadıklarını bu nedenle şaşırdıklarını ancak camilerde de bu konuların ele alınmasının çok yararlı olduğunu ve etkilendiklerini belirttiler.

paylaş
  • facebook