haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Pamukkale’de Kamulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor

Emre BARUNDUK - 23 Ocak 2019 - 14:57
facebook google
PAMUKKALE’DE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
PAMUKKALE’DE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Pamukkale Belediyesi, mahallelerde istimlak ettiği binaları yıkarak ilçede dar olan cadde ve sokakları genişleterek, yeşil alana çevirerek nefes aldırmaya devam ediyor

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Emlak İstimlak Müdürlüğü tarafından kamulaştırma planlarındaki taşınmazların belediye yatırım programına dahil edilerek kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ‘Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır’ sloganından hareketle çalışmaların devam edeceğini ve imar planlarında yolda kalan binaların kamulaştırma kapsamına alınarak yıkım işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Gürlesin, Zeytinköy Mahallesi 5101 Sokak No: 13’te bulunan 2 katlı betonarme binanın da kamulaştırma yapılarak yıkımının gerçekleştirildiğini ifade etti. Gürlesin, Pamukkale’nin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için ilk günden son güne kadar çalışmalara devam edeceklerini söyleyerek, “Pamukkale ilçemizde bugüne kadar, mahallelerimizin nefes alması için bir çok alanda vatandaşlarımızın rızası alınarak, mağdur edilmedenkamulaştırma işlemi gerçekleştirdik. İlçemizde dar olan cadde ve sokaklar genişletildi, yeşil alanlara yenileri eklendi. Pamukkale’de daha rahat ulaşım, daha çok yeşil alan, planlı ve modern bir kent haline dönüştürmek adına çok yönlü çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

VATANDAŞ MEMNUN

Pamukkale Belediyesi tarafından Zeytinköy Mahallesi 5101 Sokak No: 13’te bulunan 2 katlı betonarme binanın kamulaştırma yapılarak yıkımının yapılmasından mahalle sakinleri de memnun. Pamukkale Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür eden mahalle sakinlerinden Ali Rıza Aköz, kendisinin bir minibüs şoförü olduğunu söyleyerek, belirtilen binanın yıkımından oldukça memnun olduğunu söyleyerek, “Bu binanın yıkılması çok iyi oldu. Yıkılan bina yol görüş açısını engellediği için bir çok kaza oluyordu bu noktada. Pamukkale Belediyesi’ne ve başkanımız Hüseyin Gürlesin’e bu çalışmasından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

PAMUKKALE’DE KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR - OBJEKTİF DENİZLİ HABER


Bir Önceki DENİZLİ'DE BIÇAKLI KAVGA Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook
Pamukkale Belediyesi
İrtibatlar