dolar 6.8283
euro 7.5974
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Sarayköy Belediyesi, Mezarlıkta Koronavirüs Önlemlerini Arttırdı

Habibe YOLCULAR - 22 Mayıs 2020 - 16:59
facebook google
SARAYKÖY BELEDİYESİ, MEZARLIKTA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDI
SARAYKÖY BELEDİYESİ, MEZARLIKTA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDI - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

SARAYKÖY BELEDİYESİ, MEZARLIKTA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDI

Sarayköy Belediyesi, Arefe günü ile Ramazan Bayramının 3 gününü kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde mezarlık ziyareti yapan vatandaşlar için mezarlıkta koronavirüs önlemlerini arttırdı. Belediye ekipleri, vatandaşların ateşini ölçtü, maske dağıttı. Ayrıca vatandaşların ellerini sık sık dezenfekte etmeleri için bir ekip de mezarlık içerisinde görev aldı.

Sarayköy Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı ilçe mezarlığında önlem aldı. Arefe günü ile Ramazan Bayramının 3 gününü kapsayan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşlar bugün ilçe mezarlığında ziyaretlerini gerçekleştirdi. Toplum sağlığını gözeterek süreci takip eden Sarayköy Belediyesi, ilçe mezarlığında oluşturduğu ekip ile vatandaşların denetimlerini yaptı.

İlçe mezarlığında görevli belediye ekipleri, vatandaşların ateşini ölçtü, maskesi olmayanlara maske temin ederek her an ellerini dezenfekte etmelerini sağladı. Mezarlık içerisinde dolaşan ekip ile vatandaşlar ellerini sık sık dezenfekte etme imkanı buldu.

Ayrıca ziyaretler öncesinde Sarayköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlık içinde temizlik yapıldı.  

Toplum sağlığını gözeterek önlemleri artırdıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Manevi değeri bizde yüksek olan mezarlık ziyaretlerini gerçekleştiren vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Arefe ve Ramazan Bayramı sürecinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde vatandaşlarımızın mezarlık alanında yoğunluk oluşturacağını düşünerek önlemlerimizi öncesinden aldık. Sosyal mesafeye dikkat ederek, yoğunluk oluşturmadan vatandaşlarımızın tedbir kurallarına göre ziyaretlerini gerçekleştirmelerini sağladık” dedi.Bir Önceki DENİZLİ’DE KAHREDEN HABER Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook