dolar 7.2722
euro 8.5581
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Sarayköylü Minikler Zabıta Mesleğini Öğrendi

Habibe YOLCULAR - 14 Aralık 2019 - 13:53
facebook google
SARAYKÖYLÜ MİNİKLER ZABITA MESLEĞİNİ ÖĞRENDİ
SARAYKÖYLÜ MİNİKLER  ZABITA MESLEĞİNİ ÖĞRENDİ - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Sarayköylü minikler zabıta mesleğini öğrendi

Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli personel Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencilerine zabıta mesleğini anlattı.

Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencileri zabıta mesleğini öğrendi. Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli birim amiri Bünyamin Ünal ve Alaittin Telim anaokul öğrencileriyle bir araya geldi. Zabıta mesleğini üniformalarıyla anlatan Ünal ve Telim’i öğrenciler pür dikkat dinledi.

Zabıta mesleğinin önemini aktaran Telim, zabıtanın ne iş yaptığını, mesleğinin önemini ve vatandaşların üzerine düşen görevlerin neler olduğunu anlattı.

Ünal ise, “Zabıtalar il veya ilçe belediyelerine bağlı olarak çalışırız. Biz de Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görev yapmaktayız. Zabıtalar, çalıştıkları bölgedeki huzur ve güveni sağlamakla görevlidir. Bu hususta hizmet veren zabıtalar, belediye tarafından sınırları çizilmiş emir ve yasaklara uymak durumundadırlar” dedi.Öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplayan Ünal ve Telim, öğrencilere boyama kitabı hediye etti. Son olarak zabıta şapkası takan öğrenciler günün anısına fotoğraf çekildi.Bir Önceki BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜRBÜZ AZAK SERGİSİ Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook