22 Haziran 2021 Salı
Gündem

SARAYKÖYLÜ MİNİKLER ZABITA MESLEĞİNİ ÖĞRENDİ

Sarayköylü Minikler Zabıta Mesleğini Öğrendi

Habibe YOLCULAR
14 Aralık 2019 - 13:53
haber resim

Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli personel Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencilerine zabıta mesleğini anlattı.

Mükerrem Tokat Anaokulu öğrencileri zabıta mesleğini öğrendi. Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli birim amiri Bünyamin Ünal ve Alaittin Telim anaokul öğrencileriyle bir araya geldi. Zabıta mesleğini üniformalarıyla anlatan Ünal ve Telim’i öğrenciler pür dikkat dinledi.

Zabıta mesleğinin önemini aktaran Telim, zabıtanın ne iş yaptığını, mesleğinin önemini ve vatandaşların üzerine düşen görevlerin neler olduğunu anlattı.

Ünal ise, “Zabıtalar il veya ilçe belediyelerine bağlı olarak çalışırız. Biz de Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görev yapmaktayız. Zabıtalar, çalıştıkları bölgedeki huzur ve güveni sağlamakla görevlidir. Bu hususta hizmet veren zabıtalar, belediye tarafından sınırları çizilmiş emir ve yasaklara uymak durumundadırlar” dedi.Öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplayan Ünal ve Telim, öğrencilere boyama kitabı hediye etti. Son olarak zabıta şapkası takan öğrenciler günün anısına fotoğraf çekildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler