30 Haziran 2022 Perşembe
Gündem

DENİZLİ 5 GÜN YAĞIŞLI

Denizli 5 Gün Yağışlı

Mehmet BARUNDUK
18 Mayıs 2022 - 18:03
haber resim

Denizli’de yazdan kalma günler yerini yeniden yağışlı havaya bırakıyor. Yapılan son değerlendirmelere göre Denizli, yarın soğuk ve yağışlı bir hava sisteminin etkisi altına girecek. Hava sıcaklığının 10 derece birden düşeceği Denizli’de Perşembe gününden Pazar gününe kadar yağış bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporunu yayınladı. Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’da başlayan yağışlı sistem, bu gece yarısından itibaren kuzey ve iç bölgelerde de etkili olmaya başlayacak. Yağışla birlikte ani sıcaklık değişimi de yaşanacak. Buna göre kuzey ve iç bölgelerde hava sıcaklığı 8 ila 12 derece birden düşecek. Perşembe ve Cuma günü etkili olacak soğuk havanın ardından Pazar gününden itibaren ise sıcaklıklar mevsim normallerine çıkacak.

 DENİZLİ’DE 5 GÜN YAĞIŞ VAR

 Yapılan son değerlendirmelere göre Denizli’de 5 gün yağış var. Meteoroloji tahminlerine göre yağışların Perşembe ve Cuma günü yerel olmak üzere şiddetli olması bekleniyor. Yağışların Pazartesi gününe kadar aralıklarla etkili olacağı belirtildi. Denizli’de hava sıcaklığı ise özellikle Perşembe günü 10 derece birden düşerek 20’li derecelerin altına inecek.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler