3 Ağustos 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ İŞTE YENİ YAŞAM ŞEKLİMİZ

Denizli İşte Yeni Yaşam Şeklimiz. Birçok Yasak Kalktı

Mehmet BARUNDUK
1 Mart 2021 - 20:39
haber resim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası “Kademeli normalleşme” ile ilgili alınan kararları bir bir açıkladı. Eğitim öğretimden, cafe, lokantaların açılmasına kadar birçok konuyu açıklık getirdi. Denizli’nin düşük risk grubunda olduğu Kademeli normalleşme sürecinde, eğitim öğretim başlıyor. Cafe ve lokantılar ise faaliyetlerine başlıyor. Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “ Bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz. Tedbirlerin sıkılaştırılması da gevşetilmesi de salgının seyriyle alakalıdır. 100 bin nüfusa düşen vaka sayısı başta olmak üzere illerimizi sınıflandırdı. 81 vilayetimiz düşük riskli mavi, orta riskli sarı renklere ayrıldı. Her hafta illere göre yeniden düzenlenecek. Salgının her bir ilimizdeki iyileşme veya kötüleşmeye göre karar verilecek” dedi.

İŞTE YENİ ALINAN KARARLAR
Salgın artış eğilimine girdiği yerde kısıtlamalar genişletilebilecek. Her ilimiz salgın tedbirlerinin orada ne düzeyde uygulanacağını kendileri belirleyecek.

Hafta sonu kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sürecek.

İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

Orta ve düşük riskli bölgelerde ilkokul, orta, liselerdeki eğitim başlayacaktır.

Restoran, lokanta ve kafetarya gibi yerler çok yüksek iller dışında sabah 7 akşam 19 saatleri arasında %50 kapasite ile sürdüreceklerdir.

Halı saha ve havuz düşük riskli illerde gibi yerler sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdüreceklerdir.

Sokağa çıkma saatler 65 yaş üstü 21 yaş için orta ve düşükte kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek yerlerde çıkma süreleri arttırılacaktır.

Sivil toplum kuruluşları, kooparatifler vb kuruluşlar düşük, orta, yüksek illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılacaktır.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler