30 Haziran 2022 Perşembe
Gündem

DENİZLİ’DE 124 KİŞİ TUTUKLANDI!

Denizli’de 124 Kişi Tutuklandı!

Mehmet BARUNDUK
21 Haziran 2022 - 17:35
haber resim

Denizli’de il genelinde meydana gelen asayiş olayları nedeniyle araması ve yakalaması bulunan 124 şahıs yakalanarak tutuklandı. Asayiş ve Ahlak polisi tarafından yapılan iş yeri, eğlence ve ikametlere yapılan denetimlerde kumar oynayan ve oynatan 6 kişi yakalandı.

Ekipler tarafından il geleninde 13-19 Haziran 2022 tarihleri arası 260 umuma açık istirahat ve eğlence yeri ile geçici konaklama yerinin denetimi yapıldı. Denetimlerde rutin kontrollerde 54 bin 66 kişinin GBT ve UYAP sorgulaması yapıldı.

Yapılan denetimlerde, 3 iş yerinin açıktan alkol sunumu, 1 işyerinin ruhsatsız faaliyet gösterdiği, 1 işyerinin ise canlı müzik belgesinin olmamasına rağmen canlı müzik yapıldığı tespit edildi. Tespit edilen iş yerleri hakkında idari işlem yapıldı. 1 kahvehanede yapılan denetimlerde kumar oynadıkları tespit edilen 4 kişi yakalanırken 4 şahsa kumar oynamaktan 7 bin 276 lira ceza kesildi. 2 şahsa ise; “Kumar oynanmasına Yer ve İmkân Sağlama” suçundan şüpheli olarak adli işlem yapıldı. Geçici konaklama yerlerine yönelik yapılan kontrol ve denetimlerde, 6 ayrı adreste bulunan araç kiralama firması ile 8 ayrı adreste bulunan toplam 83 apart dairesi kontrol edildi. Denetimler sonucunda herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. İl genelinde meydana gelen çeşitli asayiş olaylarına karışan ve adli makamlarca yakalama emri bulunan şahıslara yönelik çalışmalarda 124 şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler