21 Ocak 2022 Cuma
Gündem

DENİZLİ’DE BAHÇESİNDEN TARİH FIŞKIRIYOR!

Denizli’de Bahçesinden Tarih Fışkırıyor!

Mehmet BARUNDUK
13 Ocak 2022 - 11:38
haber resim

Çivril’de sebze karığı yaptığı bahçesi SİT alanı ilan edilen vatandaş yetkililerden yardım bekliyor. Bahçesinde de inceleme yaptığını ve alanı SİT alanı olarak belirlediğini belirten Bayram Tokkal “bahçemi çapaladığım zaman eski yazılı paralar çıkıyor.

Bahçesi SİT alanı ilan edilen ve günden güne çöken Bayram Tokkal “bahçem de çukurlar oluşuyor ve çöküyor. Geçen yaz annem bu çukurlardan birine düştü” dedi.

Çarşı mahallesinde bulunana evinin yan tarafında bulunana konağın Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi eser niteliğinden dolayı restore edildiğini belirten Tokkal “yan taraftaki konak tarihi eser olduğu için restore edildi ve koruma altına alındı. Muhtemelen bizim bahçemizde de zamanın konaklarından birisi vardı ve çöken kısımlar o konağın temelleri olabilir” dedi.

Aşağıda taş örgülü duvarlar var

Bahçesindeki çökmeleri sebze karıkları yaptığında fark ettiğini belirten ev sahibi Bayram Tokkal “yazın bahçemize sebze yapıyoruz. Karıkları sularken suyun tüm karıkalar ulaşmadığını fark ettim. Kontrol ettiğimde bahçenin ortasında büyük bir yarık gördüm aşağıya baktığım zaman taş duvar ve büyük odalar gördüm. Yetkililer geldi Drone ile baktı ve bahçemin SİT alanı olduğunu söyledi” dedi.


Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler