22 Haziran 2021 Salı
Gündem

DENİZLİ’DE GÖZYAŞLARI ARASINDA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Denizli’de Gözyaşları Arasında Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Mehmet BARUNDUK
2 Haziran 2021 - 18:29
haber resim

Denizli’de geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Lokman Kuzdere, toprağa verildi. 48 yaşında vefat eden Zaferiye Abalıoğlu İlkokulu Müdürü Kuzdere'yi son yolculuğuna Belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş uğurladı.

Denizli’de dün aracına binerken kalp krizi geçiren, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Zaferiye Abalıoğlu İlkokulu Müdürü Lokman Kuzdere, toprağa verildi. 48 yaşında vefat eden Kuzdere için Hilal Cami’sinde cenaze namazı kılındı. Kuzdere'yi son yolculuğuna Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Denizli Milletveki Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuzdere, kılınan cenaze namazının ardından Çakmak Mezarlığında toprağa verildi.

“Ani bir ayrılık oldu”

Cenaze töreninin ardından duygularını paylaşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bugün Lokman Hocamızı son yolculuğuna uğurladık. Genç yaşta aramızdan ayrıldı. Beklenmeyen ve ani bir ayrılık oldu. Mekanı cennet olsun, Allah’ım sevdiklerine sabır versin. Biz onu geçmişte yapmış olduğu işlerle hatırlayacağız. Onu güler yüzüyle, hitabıyla ve tabii ki mütevazılığıyla hatırlayacağız. Şehrimizde bira çok programı toparlayan, sunan, bugüne kadar hiçbir olumsuzluk yaşatmadan bu işleri yürüten bir kardeşimizdi. Büyük Şehir Belediyemizin programlarına da çoğu zaman katılırdı. Bizleri hiç üzmezdi, her rica ettiğimizde koşa koşa gelirdi. Bizim üzerimizde hakları çoktur. İnşallah hakkını helal etmiştir. Bizim bir hakkımız olduysa, bizden yana helal olsun. Mekanı cennet olsun, Allahım onu genç yaşta yanına aldı. Allahım inşallah hepimizi cennetine kavuştursun” dedi.

“Beraber birçok programa katıldık”

 Lokman Hoca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, şunları kaydetti: “Lokman hocamızı kaybettik, gerçekten çok üzüntülüyüz. Bu üzüntümüzü kelimelerle ifade etmek gerçekten de çok zor. Beraber birçok programa katıldık, o hep oradaydı. Ben ona; ‘Allah vergisiyle sen çok karizmatik, güzel sesli bir insansın’ derdim. Kalbimin bir tarafında da şunu hep tutardım; çok da iyi, efendi, nezaketli bir insan. Denizli ve eğitim camiası çok önemli bir değerini kaybetti, bir güzel insanı kaybetti. Lokman hocamızın olduğu programlarda kendimi güvende hissederdim, o programı da güvende hissederdim. Çünkü işini o kadar profesyonel yapardı ki bu program emin ellerde, ehil ellerde derdim. Allah ondan ve onun gibilerden razı olsun. Geride kalanlarına ve eğitim camiasına sabırlar diliyorum, Denizli’mizin başı sağ olsun.”

“Eğitim camiası olarak yastayız”

 Lokman Kuzdere’nin eğitim camiasında kıymetli bir isim olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Lokman hoca bizim için çok kıymetli bir öğretmen ve idarecimizdi. Bu anlamda kaybımız çok büyük, eğitim camiası olarak yastayız. Lokman hoca için ‘dava adamı’ diyebiliriz. Görev adamıydı ve hiçbir görevden kaçmayan bir yapısı vardı. Sesiyle, yüzüyle, eğitim camiamızın içerisinde farklı yer etmiş bir arkadaşımızdı. Erken bir kayıp oldu. Öğrencileri, öğretmen arkadaşları öksüz kaldı. Camiamızın başı sağ olsun. Başta ailesine, sevdiklerine, öğretmenlerimize ve Denizlimize baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun, rabbiyle hoş olsun” diye konuştu.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler