20 Ekim 2020 Salı
Gündem

DENİZLİLİ VATANDAŞLARIN KAÇAK ŞARAP İSYANI

Denizlili Vatandaşların Kaçak Şarap İsyanı

Mehmet BARUNDUK
8 Ekim 2020 - 22:40
haber resim

Denizli İl Jandarma Komutanlığı, kaçak içki üretimi ve satışı yapan kişilere yönelik operasyon yaptı. Operasyonda variller içinde 410 litre şarap yakaladı. Denizli Valiliği Halkla İlişkiler Müdürlüğü, bu operasyonu basın bülteni haleni getirerek medyaya servis etti. Denizli yerel medyası ise Denizlili Valiliği’nden gelen bu basın bültenini haberleştirerek okuyucularına ulaştırdı. Pandemi süreci, ekonomik sıkıntılar, dövizdeki artışla birlikte psikolojik olarak olumsuz etkilenen okuyucular, sosyal medya açtığı ağzını yumdu gözünü. Tarihe geçecek cevaplarla kaçak şarabın yakalanmasına tepki gösteren okuyucular, “Sınırdan mı geçirdik. Şarap kaçak olsun. Ekonomi bu şekle gelince, millet ne yapsın. Sigara sarıyor. Şarabını kendi yapıyor” gibi cevaplarla tepkisini gösterdi. Denizli Valiliği Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından basına servis edilen haber şu şekilde, “Denizli İl Jandarma Komutanlığınca kaçak içki üretimi ve satışı yapan şahıslara yönelik çalışma başlatılmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda; 06 Ekim 2020 tarihinde Pamukkale İlçesi Gözler Mahallesinde B.K isimli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada (410) litre kaçak içki (Bandrolsüz Şarap), olayın şüphelisi ile birlikte yakalanmıştır.  Ele geçirilen malzemelere el konulurken, suç unsurlarıyla birlikte yakalanan şüpheli şahıs ile ilgili adli işlem başlatılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Denizli İl Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı bu operasyonunu Denizli basını tarafından haber yapılarak okuyuculara ulaştırılmasının ardından sosyal medya da haberlerin altına yorum yapan vatandaşlar,

-“Şarabın kaçağı mı olur. En güzel şarap evde yapılan şarap. Siz kaçırılan milyonlara bakın”,

 -“Bu şarap bomba yapımında kullanıyor değil mi? Terör suçlusu bunu imal edenler’

-Millet parasızlıktna sarma sigara el yapımı alkol içiyor. Hayaldi gerçek oldu”

-Arkadaşlar şarap niye kaçak biliyor musunuz? Çünkü bandrolü yok ya. Vergi alamıyorlar ya. O vergiler birilerine peşkeş çekilmiyor ya. İşte o nedenle yasak. Birde yapan gariban olunca. Külliyen kaçak. Vergileri silinen o meşhur zatlar yapsaydı. Açılışı bile yapıyırdı.

-Neresi kaçak. Sınırdan mı kaçırıyorlar. Dün Soylu’nun açıklamasını duymadınız mı? Denizli uyuşturucu da Türkiye 1.sıradaymış. Neymiş kaçak şarap. Bırakın adamlar kışlık içeceklerini yapsınlar.

Ne yapsın bu millet. Kendi içeceği içinde katkı yok. Bildiğin üzüm suyu. Ayrıca bu yıllardır yapılıyor. Gözler şarabı dedin mi, içen herkes bilir. Sivil gelip moral şarap alan çok. Ama adı kaçak şarap oluyor.

- Zengin içinde kaliteli şarap. Fakir içinde kaçak. Adaletin bu mu dünya.

- jandarma abi garibanın üzerine gittiğin bi zahmet şu zenginlerin üzerine gidin.

- Önce oturup bizimle içiyorlar. Kalanı kaçak şarap deyip götürüyorlar. Biz içerdik gerisini.

Süpermarkette, bakkalda satılan şaraba güvenmeyip, köye kadar gelip kaliteli ve lezzetli diye şarap al. İçeceğin kadarını al götür. Sonra gel operasyon yap. Oldu mu şimdi. Biz ne içeceğiz. Biz de senin gibi süpermarkette, bakkal da satılan şaraba güvenmiyoruz.

-Kaldık mı şimdi şarapsız

En İlgi Çeken Haberler