22 Haziran 2021 Salı
Gündem

METEOROLOJİ’DEN DENİZLİ’YE KRİTİK UYARI

Meteoroloji’den Denizli’ye Kritik Uyarı

Mehmet BARUNDUK
18 Ocak 2021 - 17:45
haber resim

Denizli’de bugün etkisi altına alan kar yağışı bugünden itibaren kenti terk ediyor. Meteoroloji yetkilileri dondurucu soğuk uyarısı yaptı.

Sıcaklık bu gece itibaren hissedilir derecede azalıyor.  Denizli’de sıcaklık bu gece eksi 2 derece kadar düşerken Çameli İlçesi ise buz tutacak ilçesi bu gece -9  derece civarına kadar inecek, kuvvetli buzlanma ve don olayı yaşanacaktır. Çameli –Acıpayam ve Fethiye ( Tuzla Beli ) ve  Denizli-Çameli Kırkbudak  güzergahında Soğuk ve don etkisiyle yolda buzlanma olduğu araç sürücülerin daha dikkatli gitmeleri gerektiği uyarısı yapılırken Araç sürücülerin Don ve buzlanmaya karşı Çameli İlçesine gelecek ve şehir dışına çıkacak araç sürücülerine zincir takmaları ve zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarı yapıldı.

 SU SAYAÇLARINA DİKKAT

Vatandaşların su sayaçlarını özenle korumaları ve Güneş enerjilerinde donma olayına karşı önlem alınmaları ve sobalı evlerde muslukların donmaması için suyun biraz akıtılması söylendi Tarım İlçe Müdürlüğü ise zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği bazı bölgelerde zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini de söyledi.

DENİZLİ’DE SICAKLIK ARTIYOR

Denizli’de sıcaklıklar kademeli olarak yükselişe geçecek. Bugün etkili olan kar yağışı yerini soğuk havaya bıraktı. Yarın da hava soğuk hava etkili olacak. özellikle sabah saatlerinde sıcaklık eksi 2 derece kadar gerilerken en yüksek sıcaklık 4 derece olması bekleniyor. Çarşamba günü sıcaklık 6 derece çıkıyor gece eksi 3 derece olması bekleniyor. Perşembe Cuma en yüksek sıcaklık 11 derece kadar çıkıyor. Haftasonu ise 14 derece olması bekleniyor. Önümüzdeki 5 gün Denizli’de kar yağışı beklenmiyor.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler