22 Haziran 2021 Salı
Gündem

METEOROLOJİ’DEN DENİZLİ’YE ÖNEMLİ UYARI!

Meteoroloji’den Denizli’ye Önemli Uyarı!

Mehmet BARUNDUK
15 Ocak 2021 - 17:44
haber resim

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, ülke genelinde Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkili olması bekleniyor. Denizli’de ise hava sıcaklıklarının düşmesi beklenirken, 15-20 Ocak 2020 tarihleri arasında buzlanma ve don olayı uyarısı yapıldı.

Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklar ise düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,“Ülkemiz 15.01.2021 tarihinin ilk saatlerden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girecek. Bu sistemlerle birlikte halen batı ve iç bölgelerimizde mevsim normallerinde, doğu bölgelerimizde ise mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının kuzeybatıdan başlayarak ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Hafta başında ise sıcaklıkların kuzeybatı bölgelerden başlayarak daha da düşeceği ve ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin de altına düşmesiyle birlikte Denizli’de buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte ulaşımda görülebilecek aksamaların yanında, zirai faaliyetlerine devam eden üreticilerimizin buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.” denildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler