1 Ekim 2022 Cumartesi
Gündem

SPORTİF YETENEK TARAMASI YENİ SEZONDA DEVAM

Sportif Yetenek Taraması Yeni Sezonda Devam

Mehmet BARUNDUK
22 Eylül 2022 - 12:29
haber resim

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi İl Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Hamit Genç başkanlığında toplandı. Geçtiğimiz sezon 14.135 öğrencinin taramadan geçtiği projede, performanslarıylaöne çıkan öğrenciler 10 ay sürecek bir çalışma programına davet edilecek. İşte ayrıntılar..

            Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak protokolü ile üç yıl önce başlayan Sportif Yetenek Taraması Projesi devam ediyor.Sporu geniş kitlelere yaymak, spora başlama yaşında olan yetenekli sporcuları tespit edebilmek, branşlara yönlendirmek ve üst düzey bir sporcu haline getirebilmek amacıyla uygulanan Sportif Tarama Testleri Denizli’de yeni sezonda da hız kesmeden sürecek.

YENİ SEZONUN İLK TOPLANTISI İÇİN BİRARAYA GELDİLER

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi İl Koordinasyon Kurulu, Vali Yardımcısı Hamit Genç başkanlığında toplandı. Geçtiğimiz sezon verilerinin değerlendirilmesi sonrası projede yeni sezonda yapılacak çalışmalar hakkında Proje Koordinatörü Enver Tarhan tarafından bilgilendirme yapıldı.

UZUN SÜREÇLİ BİR PROGRAM OLACAK

2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde Denizli'de 14.135 öğrenci koordinasyon, reaksiyon, mekik ve denge gibi testlere girerek taramadan geçmişti. Türkiye genelinde yapılan taramalarda elde edilen sonuçlar Gençlik ve Spor Bakanlığı veri tabanına işlenirken, performanslarıyla öne çıkan öğrenciler önümüzdeki günlerde açıklanacak ve 10 ay sürecek bir çalışma programına davet edilecek.

YETENEĞİ KEŞFEDİLEN ÇOCUKLAR BRANŞLARA YÖNLENDİRİLİYOR

Projeyi değerlendiren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yeteneği keşfedilen öğrencilerin farklı branşlara yönlendirilerek Türk sporuna kazandırıldığını, bu çocukların gelecekte milli takımların alt yapılarına donanımlı birer sporcu olarak yetiştirileceğinisöyledi.

2022-2023 Eğitim Öğretim Döneminde 3., 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleşecek ölçüm testlerinin Şubat ayında başlayacağı bildirildi.

Abone Ol
En İlgi Çeken Haberler