dolar 7.2722
euro 8.5581
haber, En son haber, haber sitesi, son dakika güncel haberler
Gündem

Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Teknik Destek Protokolü İmzalandı

Habibe YOLCULAR - 14 Aralık 2019 - 13:58
facebook google
Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Teknik Destek Protokolü İmzalandı
Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Teknik Destek Protokolü İmzalandı - OBJEKTİF DENİZLİ HABER

Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Teknik Destek Protokolü İmzalandı

Müze ziyaretlerinin öğretmenler ve öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılması eğitimin etkili hale gelebilmesi amacıyla;İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) arasında “Eğitim Tarihimize 3 Boyutlu Bakış Teknik Destek” ProtokolüVali Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirilen tören ile imzalandı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

GEKA Teknik Destek programı kapsamında; Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde, Denizli Anadolu Lisesinde kurulmuş olan İl Eğitim Tarihi Müzesi'nin 3 boyutlu şekilde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesine aktarılması için gerekli olan eğitimlerin alınması amaçlanmaktadır.

Bu proje sonunda hayata geçirilecek “3D Müze” ile;

- Öğretmenler ve öğrenciler “İl Eğitim Tarihi Müzesine” daha kolay erişebileceklerdir.

- Turizm değeri olan “Denizli İl Eğitim Tarihi Müzesi”nin görünürlüğü, bilinirliği ve erişilebilirliği artacaktır.

- Dijital ortam ile sürekli etkileşim içinde olan yeni neslin müzeyi de benzer bir etkileşim üzerinden deneyimleyebilmesi ve müze ile bağ kurması sağlanacaktır.

Proje kapsamında alınacak eğitimler 4 hafta sürecektir. Eğitimlerin ardından, görevli öğretmenler müzenin sanal ortama aktarılması için çalışmaları başlatacaklardır. Müzenin hem genel görüntüleri hem de içerisindeki malzemelerin tek tek 360 derece görüntüleri, malzemelerin isimleri ve bilgileri yer alacaktır. Aynı zamanda, hazırlanan site İngilizce’ye çevrilerek uluslararası platformlarda yayınlanması için başvurular yapılacaktır.Bir Önceki SARAYKÖYLÜ MİNİKLER ZABITA MESLEĞİNİ ÖĞRENDİ Haberimiz için Tıklayınız
paylaş
  • facebook